STYMULATORY TKANKOWE
..to preparaty, służące do odbudowy skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry, bez sztucznego efektu przerysowania.
Biostymulatory dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb skóry i zależnie od oczekiwanego efektu.
Zabieg z użyciem stymulatora tkankowego polega na iniekcji w głębsze warstwy skóry właściwej.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Przy bardzo wrażliwych skórach stosuje się przed zabiegiem krem znieczulający.
Seria zabiegowa i rodzaj preparatu dobierany jest indywidualnie.
Pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu i potęgują się z dnia na dzień. Skóra potrzebuje czasu na przebudowę.
Stymulator tkankowy a wypełniacz - różnice.
Różnica pomiędzy wypełniaczami a stymulatorami polega przede wszystkim na ich działaniu, ponieważ efekty wizualne zaraz po wykonaniu zabiegu bywają bardzo podobne. zabiegowi.
Stymulatory wymuszają na tkankach procesy regeneracyjne, oraz stymulują komórki skóry do namnażania i odnowy. Dzięki temu uzyskuje się naturalny efekt wypełnienia i przywrócenia owalu twarzy, redukcji chomików, odzyskania jędrności itd. Leczą nie tylko objawy ale również przyczynę powstawania defektów skóry. Efekt jest długotrwały, gdyż skóra jest odbudowana i wzmocniona.
Wypełniacze to substancje, które uzupełniają ubytki w tkankach powodując wypełnienie obszarów poddawanych zabiegowi. Działają niejako jak implant, który podany do skóry wypełnia ją, ale niczego nie odbuduje i nie zregeneruje. Po jakimś czasie tkanki wchłoną wypełniacz i skóra wróci do stanu sprzed zabiegu
Stymulator tkankowy daje efekt naturalny, bez przerysowania jak to bywa czasem w przypadku nadmiernego użycia wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego.
Coraz częściej odchodzi się od wypełniaczy na rzecz biostymulacji skóry. Niekiedy jest jednak tak, że wypełniacz jest koniecznością, ale należy go poprzedzić stymulacją skóry poprzez zastosowanie biostymulatorów.
Jędrna i odbudowana skóra lepiej utrzyma ciężki wypełniacz.
Jeśli skóra jest w złej kondycji, wypełniacz zazwyczaj opada i się przemieszcza. Nie ma więc sensu wypełnianie skóry bez uprzedniego jej zregenerowania stymulatorem tkankowym.